Kilit Parke Taşı

Kilit parke taşı, mimarlıkta zemin kaplama ihtiyaçlarında en çok tercih edilen farklı renk ve desenlere sahip yapı elemanlarıdır.

Dekorasyon ve mimari uygulamalarda taş örgüsünün kitlenmesi ile uygulanır. Genellikle kaldırımlarda, parklarda, sokaklarda ve otoparklarda farklı renk ve modelleri ile karşımıza çıkar.

Çevre düzenlemesi için çok tercih edilen bu ürünler dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Dış mekânların hem kullanışlı hem şık görünmesine olanak sağlar. Her türlü hava şartına uygun olması nedeni ile uzun ömürlü kullanım sağlar.  Yoğun yaya trafiğine karşı dayanıklı yapıya sahiptir.

Kilit Parke Taşı

Kilit Parke Taşı Nasıl Döşenir?

Kilit parke taşı döşenecek alan öncelikle silindir ile sıkıştırılır

Zeminin durumu değerlendirilerek iyileştirme yapılır.

Zeminde boşluklar varsa doldurulur.

Alan bordür taşları ve beton harcı ile döşenmeye başlanır.

Bordür taşları döşendikten sonra, kilit parkeler döşenmeye başlar

Döşeme işleminin bitmesinin ardından boşlukların dolması için ince kum uygulaması gerçekleştirilir.

Avantajları

Kimi zaman gerek duyulan kazılar sonrasında düzeltilerek yeniden kullanım sağlamaktadır. Diğer yandan onarım ve bakımı oldukça kolaydır.

Hava şartları nedeni ile su ve dondan etkilenmeyen özelliğe sahiptir. Nakil edilirken her araç kullanılabilir ve kolaydır.

Uzun ömürlü kullanım sağlaması ile yıllarca kullanım avantajı salar. Böylece uzun vadede bir kez bütçe ayırarak dilediğiniz zemine kavuşabilirsiniz.

Yerli malzemeden üretilmesi nedeni ile ülke ekonomisine katkı sağlar

Doğaya hiçbir zararı yoktur çünkü geri dönüştürülebilir malzemeden üretilir.

Görüntüsü ile uygulanan alana estetik ve güzellik katar

Su birikintisi yapmaması , özellikle yağışlı bölgelerde çok tercih edilme nedenleri arasındadır.

Altyapı çalışmalarında kolaylık sağlar

Düz bir zemin oluşturmak için en maliyetsiz ve dayanıklı yapı ürünleridir.

Avantajlarını bu kadar kelimeye sığdıramayız elbette. Çevrenize baktığınızda pek çok alanda kullanılan bu taşlar geçmiş ve gelecekte popülerliğini yitirmeyen ürünler olarak kalacaktır.

Atlas Taş olarak, en kaliteli malzemelerden ürettiğimiz kilitli parke taşlarımız ile sizlere en iyi hizmeti veriyoruz. İhtiyacınız olan tüm çevre düzenlemeleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kilit Parke Taşı

Kilit Parke Taşı Nerelerde Kullanılır?

Modern şehir anlayışına uygun tasarımları ile betonun soğuk yüzü artık geride kaldı. Yaratıcılıkta sınır tanımayan farklı desen döşemeleri ile cadde, sokak, kaldırım, sahil, peyzaj, okul, fabrika gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

Kentsel dönüşüm ile birlikte dış mekânlarda yapılan düzenlemeler, daha renkli ve düzenli bir görünüm kazandırdı. Bu düzenlemelerde en büyük pay zemin döşemesinde tercih edilen kilitli parke taşlarına düştü. Birbirinden farklı renk seçenekleri ile adeta sokaklarda sanatsal dönüşümler ortaya çıkmaya başladı.

Farklı alanlarda kullanım imkânı olan bu taşlar, etkili ve sağlam alanlara ulaşılmasını sağlamaktadır. Estetiksel görünüme ihtiyaç duyulan her alanda tercih edilirler. Özellikle site bahçelerinde farklı desen seçenekleri ile çok tercih edilmektedir.

Döşenmesi ve montajı çok kolay olduğundan dolayı sökülmek istendiğinde zorluk yaşamazsınız. Sanıldığı gibi sadece sokaklarda ya da kaldırımlarda değil, aynı zamanda parklarda, site alanlarında, organize sanayide, okul bahçelerinde, sahillerde, kamu alanlarında, özel alanlar gibi yerlerde de kullanılmaktadır.

Uzun süre kullanım imkânı sağlaması nedeni ile yaşadığımız çevrede sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilen kilit parke taşları kullanıldığı alanda uzun yıllar yenileme gerektirmeden kullanım sağlar. Bu nedenle ekonomiktirler.

Kilitli Taş Fiyatları

Fiyat olarak çok ekonomiktirler. Neredeyse her bütçeye uygun rakamlara sahiptir. Ancak sabit fiyat vermek doğru olmaz. Fiyat belirlemesi için belli kriterler göz önünde bulundurularak hareket edilmektedir. Uygulanacak alanın büyüklüğüne göre gerekli olan miktar hesaplanır. Diğer yandan kilitli taş renkleri de fiyat belirlemesine etki sağlamaktadır. Kilitli taş fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

1 M2 de Kaç Adet Kilitli Taş Kullanılır?

  • 1 m2 de 36 adet kilit taşı kullanılır.
  • 1Palette 12 m2 kilit taşı yer almaktadır.
  • 1palet kilit taşı 1.5 Ton gelir.

Atlas Taş olarak kilitli parke taşı üretimimizde kaliteli malzeme kullanmaktayız. Diğer ürünlerimizde olduğu gibi bu ürünümüzde de dayanım gücü eşit şekilde karışım hazırlanır. Kalite belgeli ürünlerimiz uzun yıllar kullanım olanağı sağlar.

İhtiyacınız olması halinde kilitli parke taşı siparişi için web sitemizdeki iletişi bilgilerimizi kullanabilirsiniz.  Sipariş vermeniz halinde adresinize nakliyesini gerçekleştirmekteyiz. İskenderun’da olan fabrikamızı ziyaret ederek daha detaylı bilgiye sahip olabilir, dilerseniz fabrikadan ürününüzü kendiniz teslim alabilirsiniz.