Kilitli Taş

Sokakların renkli tasarımlarından olan kilitli taş, günümüzde üretilen renkli seçenekleri ile adeta sanat harikası yaratıyor. Apartman önlerinde, bahçelerde, parklarda, mahalle aralarında sıkça karşımıza çıkıyor. Her alana rahatlıkla uygulanabilen kilitli taşlar kolay uygulanabilir ve dekorasyon gerektiren alanlarda en şık görünümü elde etmenizi sağlar.

Üretim aşamasından, uygulama sürecine kadar emek ve beceri isteyen kilitli parke taş hakkında bilinmeyen gerçeklere değinmeye hazır mısınız?

Kilitli Taş

Kilitli Taş Nedir?

Kilitli taş, zemin kaplamaları için mimarlıkta çok tercih edilen, çeşitli renk ve desenleri ile karşımıza çıkan dayanıklı ürünlerdir. En çok kullanılan tercih edilen beton taş zemin elemanları arasında popülerdir. Mukavemetinin yüksek olması ve uygulaması kolay olduğundan çok tercih edilir. Bunun yanında onarımı kolay olup park, bahçe, kaldırım ve pek çok alanda sıklıkla kullanılır.

Üstüne binen ağırlığı yanındaki taşlara aktararak uygulanan kilitli taş, dekorasyon ve mimari uygulamalarda taş örgüsünün kitlenmesi ile uygulanır. Uygulanan alanda dekoratif görünümler elde edilmesi nedeni ile oldukça popüler bir uygulamadır.
 Taş Fiyatları

 Kilitli Taş fiyatları hesaplanırken, birçok etken göz önünde bulundurulmaktadır. İşçilik dahil hizmetler kapsamında, kilitli taş uygulanacak alanın m2 sine göre gerekli miktar ile birlikte hesaplama yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı alanın beton olması halinde, işçilik kalitesi üst seviyeye çıkarak uygulama fiyatları daha düşük rakamlara inecektir. Bunun yanında, toprak zemine ya da yığma zemine kilitli taş döşeme hizmeti almak istediğinizde fiyatlara dolgu hizmet bedeli de dahil olacaktır. Hal böyle olunca fiyat artışı olması muhtemeldir.

Zemin güçlendirme olarak da bilinen dolgu uygulamasının amacı; zamanla kullanımdan kaynaklı zemin çökmesinin önüne geçmek için yapılan çalışmalardır. Toprak zeminler için çökmeyi engellemek adına, dolgu mıcır ya da bütçeniz doğrultusunda beton ile sıkıştırma yapılması önerilmektedir.

Diğer yandan döşemesi yapılacak alanın geniş olması daha hızlı bir süreci beraberinde getirecektir. Küçük alanlarda iş daha yavaş yürüyecek ve işçilik dahil hizmetler için fiyatlar değişecektir. Kilitli taş nakliyesi için Karayolları  genel müdürlüğü tarafından tek seferde 187 m2 kilitli taşa izin verilmektedir.  Vinç ile yapılan kilitli taş nakliyeleri için nakliye bedeliniz 100 m2 için de aynı 187 m2 için de aynı fiyat olacaktır.

Uygulama dahil hizmet taleplerinizde renkli kilitli taş modelleri için fiyat farkı oluşmaktadır.

Kilitli Taş

Kilitli Taş Ustası

Kilitli Taş ustası talepleriniz için firmamızda alanında uzman personelimiz yer almaktadır. Uygulamanın gerçekleşeceği alan için ücretsiz keşif imkanımız ile aynı gün içerisinde teklif sunmaktayız.

Taşların döşeneceği alan önceden incelenerek kenar ve bordür taş konusunda uygulama gerçekleştirilir.  Uygulama başladıktan sonra alan gönyesi alınıp, ip çekilerek harç yapıştırma işlemine geçilir.  Genel olarak kırmızı ve gri renklerde üretilen bordür taşlar, döşeme yapıldıktan sonra parke taşın altına serilecek olan kum serilir. Daha sonra alana göre mastarlanır. Kum sererken dikkat edilmesi gereken huşulardan biri, çok fazla olması çok kaliteli olacak algısına kapılmamaktır. Aşırı kum serilen parke taşı uygulamalarında çökmeler meydana gelmektedir.

Kilitli Taş döşemesi incesinde kum serildikten sonra tüm alan mastarlanır ve ardından uygulama başlar. Kilitli taş döşemesi yapılırken plastik tokmak kullanılmaz, sadece döşenir ve üzerine makine vurulur. Son işlem olarak , döşemenin tamamlanmasının ardından mil kum serilir ve birkaç gün beklenir. Daha sonra süpürülerek derz aralarının bu şekilde dolması sağlanır.

Kilitli Taş İskenderun

Kilitli Taş İskenderun sokaklarında ve caddelerinde renk renk seçenekleri ile sanatsal görüntüler oluşturuyor. Kolaylıkla sökülüp takılan ve farklı renk seçenekleri ile her zevke ve her bütçeye uygun tasarım imkanı sunuyor. Mevsimsel ve kullanımdan kaynaklı aşınmalara karşı dayanıklıdır.

Her kilitli taş aynı kalitede olmayıp TSE belgesi olması oldukça önemlidir. Firmamızda TSE belgeli kilitli taş üretimi yapılmaktadır.  Böylece kullanım sırasında aşınma ve çökme gibi sorunlar ortaya çıkmaz.

Hatay ilimiz başta olmak üzere çevre ilçeler ve iller için satış ve uygulama hizmetinde kaliteden taviz vermeden çalışıyoruz. Aşınma ve darbelere karşı dayanıklı kilitli taşlar , yanmaz özellikte olup her mevsim kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

İskenderun kilitli taş firması olarak müşteri memnuniyetini esas alan çalışmalarımız ile sizlere en kaliteli ve dayanıklı taşları hazırlıyoruz. Caddelerde, sokaklarda, bahçe ve parklarda ihtiyacınız olan renkli ve klasik kilitli taş modelleri için bizimle iletişime geçip uygun fiyat garantisinden yararlanabilirsiniz.