Hatay Parke Taşı

Hatay Parke Taşı, birbirinden farklı renk çeşitliliği ve şekilleri ile cadde, sokak ve park gibi alanlarda kendini göstermektedir. Zemin kaplamada üstün özelliklere sahip olmasının yanında, sunmuş olduğu zarif görüntü ile de çok tercih edilmektedir.

İnşaat ve peyzaj mimarisinin en gözde beton alt yapı ürünü olan parke taşı, hayal gücünün etkisi ile harika tasarımlarda karşımıza çıkıyor. Özgün tasarımları beraberinde getiren parke taşlar ile sokaklarda harikalar yaratmak için gerekli olan tek şey sınırsız hayal gücünden başka bir şey değil.

Atlas Taş kalite güvencesi ile üretilen kilitli parke taşı ve diğer tüm zemin döşeme ürünleri, şehrin her köşesinde uzun ömürlü kullanım imkânı sağlamaktadır. Başta Hatay Belediyesi öncülüğünde olmak üzere, Hatay’da parke taş ihtiyacı olan her yerde farklı tasarım ve renkleri ile parke döşemelerini görmek mümkün.

Hatay Parke Taşı Nedir?

Üretim ve kullanımı yaklaşık iki bin yıl öncesine dayanan parke taşı Eski Roma’dan bu günlere kadar gelmiştir. Yolların inşasında kullanılan ve uzun ömürlü olması nedeni ile en popüler yapı malzemesi olarak bilinmektedir.

Hatay kaldırım taşı olarak tercih edilen ürünler genel olarak taş, tuğla ve betondan üretilmektedir. Bunun yanında arduvazdan, kireçtaşı, kaldırım taşı ve bluestone gibi doğal taşlar da tercih edilir.

Parke taşlar birbirine kenetlenerek bir arada tutunabilen ve dayanıklı olan ürünlerdir. Bu nedenle yoğun ağırlık, aşınma ve uzun süre kullanıma karşı mukavemet sağlarlar. Gerektiği takdirde kolaylıkla değiştirme imkânına sahiptir.

Hatay Parke Taşı

Parke Taşı Hatay

Bahçe ve peyzaj düzenlemelerine verilen önemle birlikte  şehrin pek çok bölgesinde görsellik ön plana çıkmaya başladı. Hal böyle olunca Antakya parke taşı ihtiyacı da artmaya başladı. Bu ihtiyaca en kaliteli ve pratik çözümü sunan firmamız, her zevke ve bütçeye uygun ürünleri ile hizmet vermektedir.

Doğanın daha yaşanılabilir hale gelmesi, korunması ve kaybedilenin yeniden hayata geçirilmesini amaçlayan peyzaj uygulamalarında doğru malzeme tercih edildiğinde uzun süreli kullanım imkanı sağlanmaktadır. Kaliteli ve uygun malzeme tedariği ile birlikte kusursuz tasarımlara ulaşılan mühendislik çalışmaları için parke taşı başta olmak üzere zengin ürün kataloğumuz ile şehrimizin hizmetindeyiz.

Ölçeği ne olursa olsun her alanda uygulama kolaylığı sunan parke taşı Hatay ilimizde kaliteli ve sorunsuz tasarımların en önemli yapı elamanıdır. Belediyelerden, kamu kuruluşlarına varıncaya kadar ihtiyaç duyulan her bölgede eleman ve malzeme desteği ile kısa sürede iş teslimi gerçekleştirilmektedir.

Hatay Parke Taşı

Hatay Parke Taşı Firmaları

Endüstriyel alanda oldukça gelişmiş olan ilimizde parke taş firmaları da üstüne düşen görevi yapıyor. Bu alanda en kaliteli hizmeti veren Atlas Taş firması olarak mesleki bilgi ve donanım ile sektörün öncü ismi olarak çalışıyoruz.

Proje aşamasında gerekli inceleme sonrası kaliteli ve uzun ömürlü zeminler için gerekli planı ve malzemeyi hazırlayarak hareket ediyoruz. Hatay, Antakya bölgesinde parke taşı satışı ve üretimi yapan firmalar arasında her projeye uygun tasarımlarımız ile hizmetinizdeyiz. İskenderun’da olan fabrikamızda üretilen kilitli parke taş modellerimizi görmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Parke Taş Fiyatları Hatay

Fiyat belirlemesi yaparken uygulanacak alanın küçük ya da büyük olması önemlidir. Geniş alanlarda uygulamanın daha kolay olması nedeni ile maliyeti daha düşük olmaktadır. Diğer yandan küçük alanlarda işçilik bakımından daha zor uygulama yapıldığı için fiyatta artış olur.

Parke uygulanacak alanın M2 olarak büyük ya da küçük olması, kullanılacak malzemenin miktarını belirleyecektir. Böylece alana bağlı olarak malzeme fiyat farkı ortaya çıkacaktır.

Parke taş uygulamaları genelde fiyatı uygun olması nedeni ile beton yapı elemanları arasında çok sık tercih edilmektedir. Uygun fiyatın yanı sıra sağlamış olduğu dayanıklılık ile de sektörün gözdesidir.  Parke fiyatları konusunda daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Parke Taş Döşemesi

Şehrin her köşesinde görmenin mümkün olduğu parke taşlar park, bahçe, garaj zemini, organize sanayi, tretuvar, kaldırım, yokuş, yürüyüş yolları, spor tesisler gibi pek çok yerde kullanılmaktadır. Döşeme öncesi keşif yapılarak gerekli işlem için malzeme ve işçi tedarik edilir. Beton üzerine yapılacak döşemelerde kum serilip, uzman parke ustası ile dizilir ve üzerinden silindir geçerek döşenir. Parke taş ustası tarafından özenle döşenen parkeler uzun yıllar kullanım imkanı sağlayacaktır.